Összesen négyszázmillió forintból épült a tegnap átadott debreceni életmódközpont, amelynek Papp László fideszes polgármester szerint „fontos szerepe van a város stratégiájában”.
Kósa Lajos, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az eseményen közölte, az elkészült létesítmény is bizonyítja, hogy a Nagyerdei Stadion nem csupán futballpálya, hanem olyan sokfunkciós épületegyüttes, amely a sporton kívül konferenciák, kulturális rendezvények és az egészségmegőrzés otthona is. Az egyetemnek Papp László szerint fontos szerepe van a város stratégiájában, amelybe a most átadott központ is illeszkedik. Debrecen fideszes polgármestere beszélt arról is, az intézmény ahhoz is hozzájárul, hogy „tervezhetőbbek legyenek a sportteljesítmények”.
„Ma már sikeres sport nincs tudományos háttér nélkül” – jegyezte meg Bács Zoltán, a DE kancellárja, aki szerint a központot – amely a gyógytornászképzés helye is lesz – az egyetem és a város közös tulajdonában lévő Magyar Sport és Életmódfejlesztő Klaszter Kft. működteti. Közölte, a centrumban egyedülálló diagnosztikai berendezésekkel és orvosi szolgáltatásokkal várják az érdeklődőket.



