A dohányzás következtében több mint húszezer ember hal meg évente, ezért Magyarországon a dohányzás visszaszorításáért folytatott küzdelem továbbra is egészségpolitikai prioritás - emelte ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) közleményében.

Egy doboz cigaretta fogyasztói ára Magyarországon, 1996-2014 - MTI Grafikon
Az Emmi a közleményben felidézte, hogy a kormány az elmúlt években számos intézkedést vezetett be, többek között, hogy 2012-től tilos a dohányzás a közforgalmú zárt légterű helyeken, közösségi terekben, idén augusztus 20-án pedig hatályba lépett a dohánytermékek csomagolását szabályozó kormányrendelet módosítása, amely szerint az új dohánytermékek már csak egységes csomagolásban kerülhetnek piacra.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy az elektronikus cigaretta és "a dohányzást imitáló elektronikus eszközök" egyre népszerűbbek, azonban "fogyasztásuk fokozott egészségügyi kockázatokkal jár".