Benyújtották a nagypénteket munkaszüneti nappá nyilvánító törvényjavaslatot tegnap kormánypárti képviselők a parlamentnek.
A tegnap benyújtott, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter által jegyzett képviselői indítvány összességében öt törvényt módosítana, kiegészítve a munkaszüneti napok felsorolását a nagypéntekkel. A törvény esetleges megszavazását, illetve hatályba lépését követően a következő munkaszüneti napok lesznek Magyarországon: január 1., március 15., nagypéntek, húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25–26.



