Dömötör Csaba: A brüsszeli kvótacsomag súlyos kockázatokkal jár

A szocialisták kettős beszédet folytatnak

Belföld
  • 2016.09.27. - 16:42

A brüsszeli kvótacsomag súlyos gazdasági, kulturális és biztonsági kockázatokkal jár, amelyeket nem szabad felvállalni - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára kedden.

Dömötör Csaba közleményében Margaritisz Szkínász, az Európai Bizottsági szóvivőjének nyilatkozatára reagált. A szóvivő kijelentette: egyetlen tagállamra sem lehet az unió szolidaritásra vonatkozó alapelveit törvényi szabályozással ráerőltetni, de a 120 ezer menedékkérő elosztásáról szóló jogszabály kötelező érvényű. A bizottság szerdán újabb menekültügyi csomagot mutat be, amely kitér a menekültek tagországok közötti elosztására is.
Az államtitkár azt írta, ez az állásfoglalás jól mutatja, hogy Brüsszel továbbra sem vonja vissza a kvótacsomagot, amelynek három különösen veszélyes eleme van. Brüsszel egyrészt állandó eljárást hozna létre a bevándorlók szétosztására a tagországok között, aminek alapján Magyarországra is bevándorlók ezreit telepítenék. Emellett pénzbüntetést is kilátásba helyeznek, ha valamely tagállam nem kíván részt venni a betelepítési programban. Mindezeken túl Brüsszel a családegyesítéseket is megkönnyítené, tovább növelve ezzel a betelepítendők számát - sorolta.
Kiemelte: a brüsszeli kvótacsomag súlyos gazdasági, kulturális és biztonsági kockázatokkal jár, amelyeket nem szabad felvállalni, a kormány ezért kezdeményezett népszavazást.

A szocialisták kettős beszédet folytatnak

A szocialisták kettős beszédet folytatnak, Brüsszelben támogatják a kényszerbetelepítést, itthon viszont úgy tesznek, mintha nem is létezne a kvótacsomag - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.

Dömötör Csaba - az MSZP, a Modern Magyarországért, az Együtt és a Párbeszéd Magyarországért keddi megszólalásaira reagálva - közölte: a brüsszeli vezetők az elmúlt napokban többször egyértelművé tették, hogy nem hajlandóak visszavonni a kvótacsomagot, és ezt a baloldali pártok is nagyon jól tudják. 

Ez abból is látszik, hogy a baloldali képviselők az EP-ben megszavazták azt az állásfoglalást, amely a kvóták december elsejétől történő alkalmazásáról szól - tette hozzá. 

"Sajnáljuk, hogy a baloldal pártpolitikai kérdésnek állítja be a népszavazást. A népszavazás nemzeti ügy, Magyarország jövőjéről szól" - hangsúlyozta az államtitkár.

Az október 2-ai népszavazástól való távolmaradásra buzdítja az embereket a MoMa, az Együtt és a Párbeszéd Magyarországért, mert véleményük szerint a népszavazás okafogyott, az MSZP szerint pedig már nem létezik az október 2-ai népszavazásban feltett kérdés, mert az Európai Bizottság hetekkel ezelőtt elnöke világossá tette: nem szerepel a szándékaik között sem, hogy kötelező betelepítési kvóta legyen Európában. 

Reklám