A humán tárca vezetője szerint a 2017-es pedagógusbér-emelésnél lehetne differenciálni a minőség és a munkaterhelés alapján. Balog Zoltán fontosnak tartja ugyanakkor, hogy a változások ne jelentsenek visszalépést.
A köznevelés rendszerének átalakítása során a tárcavezető a legfontosabbnak azt tartja, hogy a változások ne visszalépést jelentsenek, hanem javulást hozzanak. A 2017-es költségvetésben a köznevelésre százharmincmilliárd forint többlet áll rendelkezésre, és idén harmincnyolcmilliárd forint pluszforrást már biztosított a kormány – mondta, hozzátéve: bízik abban, hogy a második fél évben is hasonló összeget kaphat az oktatás. Felvetette, hogy a 2017-es béremelésnél legyen lehetőség a minőség és a munkaterhelés alapján differenciálni. Szólt arról is, hogy az egyik legfontosabb lépés az igazgatói jogosítványok bővítése.
A Klebelsberg-központ által fenntartott intézmények közalkalmazottai közül országosan tízből ketten vettek részt a sztrájkban – közölte a Klik, megismételve: a munkabeszüntetés idején hiányzó tanulók hiányzását is igazolni kell.
Tudatták azt is, a sztrájk miatt elmaradt tanítási nap pótlását az intézményvezető csak abban az esetben rendelheti el, ha az elmaradt órák tananyagának átadására másként nincs lehetősége, „tekintettel arra, hogy egy más időpontban megszervezett tanítási nap hátrányosan érintheti a tanulók és szülők, illetve a munkabeszüntetésben részt nem vevő pedagógusok érdekeit”.
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője a Kossuth rádió 180 perc című műsorában elmondta, számára a legmeglepőbb kijelentést a Pedagógusok Szakszervezetének vezetője tette, aki szerint a politikát be kell vinni az iskolába. Kósa úgy vélekedett, ez valós problémák mögé bújva meztelen politikai törekvéseket jelent, „ami nem meglepő, hiszen a szakszervezetek igen régen szövetségesei az MSZP-nek”.



