Megmarad a Déli pályaudvar személyforgalma, az üzemi területeken viszont a Testnevelési Egyetem (TE) és a nagyközönség kap csarnokokat, pályákat – írta tegnapi cikkében a VS.hu.
A vonatkozó kormányhatározat 2018 és 2022 közé teszi ezeket a beruházásokat. A TE fejlesztésének ez a második fázisa lesz, a nem vasúti területeken már ez előtt bővül az egyetem. A vasúti üzemi területen mélygarázsok is épülnek – olvasható –, ahol buszoknak is lesz hely. A személypályaudvari rész megmarad, az ígéretek szerint az utasok „nem sok változást vesznek majd észre”, a vonatok ugyanúgy indulnak, érkeznek majd, mint most. A cikk szerint a részletes és végleges tervek még nincsenek készen, a MÁV-ot és az érintett kerületeket is bevonva készülnek.
Lapunk megkereste a Fővárosi Önkormányzatot és a MÁV-csoportot is, ám a megjelent hírt egyikük sem kívánta kommentálni.



