Jövőre 208 ezer hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerek részesülhet az iskolai szünetekben is napi egyszeri ingyenes étkezésben - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára sajtótájékoztatóján. Az M1-nek pedig arról beszélt, hogy jövő nyárra dolgozzák ki és terjesztik a kormány elé a szociális életpályamodell koncepcióját, amely 6-8-10 hónapos felkészülési időt követően, 2017-ben indulhat el.




