Czibere: Ötszörösére nőtt a napközis Erzsébet-táborban részt vevő gyerekek száma

Három éve kezdődött a program

Belföld
  • 2015.07.14. - 14:40

Egy év alatt megötszöröződött a napközis Erzsébet-táborban részt vevő gyerekek száma – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára kedden az MTI-nek.

erzsébet tábor576x356
MTI Fotó: Vajda János

Czibere Károly közölte: a kormány három éve indította el a napközis Erzsébet-táborokat. Tavaly hat tankerület 27 iskolájában háromezer gyerek táborozott, idén pedig már négy megye – Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg – huszonegy tankerületének 123 intézményében 15 ezer iskolás vesz részt a táborokban. Az államtitkár úgy fogalmazott, a napközis Erzsébet-táborok azért fontosak, hogy nyáron a gyerekek ne kallódjanak el, ne csellengjenek, hiszen a szülők dolgoznak, a gyerekek felügyeletét pedig nem könnyű megoldani. A hátrányos helyzetű térségekben élő gyerekek veszélyeztetettsége ráadásul még nagyobb, így különösen fontos, hogy megakadályozzák az elszigetelődésüket egy befogadó közösség segítségével – hangsúlyozta Czibere Károly. Az államtitkár elmondta: 1600 pedagógus szabadidejében segít a napközis Erzsébet-táborokban jelképes fizetésért. A gyerekeknek sport- és kézműves foglalkozásokat, kirándulásokat szerveznek, a programok sokszor helyi sajátosságokon alapulnak és erősítik a gyerekek közötti összetartozás érzését – emelte ki az államtitkár.

Reklám