Újabb botrány van kialakulóban a mostanában a Jobbikot mentegető Karácsony Gergely körül: a múlt hétvégi baloldali előválasztáson több ezer olyan szimpatizáns voksát is beleszámolták az első fordulós eredménybe, akik el sem mentek szavazni.
Az előválasztás első fordulóját követően sokan írtak arról a Facebookon, hogy annak ellenére kaptak a támogatást megköszönő levelet Karácsony Gergelytől, hogy nem is vettek részt a voksoláson.
"Hogyhogy megköszönik nekem a szavazatot, amikor el sem menten szavazni?"
"Itt valaki szórakozik! Úgy tartanak nyilván, mintha szavaztam volna Karácsony Gergelyre. Még meg is köszönik a szavazatot. Pedig nem is voltam szavazni!" - tucatszámra lehetett találni ezekhez hasonló kommenteket a közösségi oldalon.




