Nyílt levél a szocialisták vezetőihez, kategorikus visszautasítás a közös jelöltekre, véleménykülönbségek az előválasztás kapcsán, sípos emberekkel történő „demokratikus rendzavarás” a szövetséges párt rendezvényén, újabb büntetőeljárás, amelyben a „sikeres város” vezetői is vádlottak lesznek – pillanatfelvétel a baloldalról.
Ráadásul a „sípos párt” magyarázatot vár a szocialistáktól, mert Dunakeszin Fekete Zoltán, a választókerület MSZP-s vezetője több aktivistával jelent meg az Együtt rendezvényén, s amikor Vargha Nóra, az Együtt fóti képviselője a mikrofonhoz lépett, folyamatos sípolásba kezdtek.
Botkát az MSZP „megtisztulásával” kapcsolatos terveinek megvalósításában egy, a Tv2 által nyilvánosságra hozott kellemetlen büntetőügy is hátráltathatja. A szegedi városháza címzetes főjegyzőjének, alpolgármesterének és a polgármester kabinetfőnökének a vádirat szerint hűtlen kezelés bűnsegédletéért kell bíróság elé állnia – negyvenmillió forint értékben illetékteleneknek osztogatott ingyenbérletek miatt.
A Demokratikus Koalíció, amely a „demokratikus pártok” összefogása kapcsán eddig nem hagyta magát „zsarolni”, s azt mondta, Gyurcsány Ferenc nélkül nem hajlandó szövetséget kötni, tegnap az MSZP és az LMP után maga is beállt Majtényi László köztársasági elnökké jelölésének támogatói közé.
A DK továbbra is nyitott arra, hogy tárgyalóasztalhoz üljön a szocialisták miniszterelnök-jelöltjével, de Botka nem kereste a DK-t – közölte Gréczy Zsolt szóvivő. „Számunkra nincs Botka–Gyurcsány-meccs, együttműködési kényszer van” – tette hozzá.



