Ügyészi perbeszéddel folytatódott tegnap a sukorói telekcsere büntetőpere a Szolnoki Törvényszéken. A vádhatóság képviselője letöltendő börtönbüntetést kért az első négy vádlottra, így Tátrai Miklósra, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezérigazgatójára, Császy Zsolt egykori értékesítési igazgatóra, Markó Andreára, a Pénzügyminisztérium volt szakállamtitkárára és F. Zsolt értékbecslőre, továbbá pénzbírság kiszabását V. Bálint ügyvédre.
Információink szerint azonban előbb, akár már ma dönthet az Alkotmánybíróság (AB) arról a beadványról, melyben a vádlottak az ügyáthelyezés rendjének AB általi megsemmisítése okán az eljárás Budapestre való visszahelyezését szorgalmazzák. Amennyiben a testület nekik ad igazat, úgy akár elölről is kezdődhet a büntetőper tárgyalása.



