Benkő Tibor: A honvédség a békét szeretné megőrizni

„A magyarok békére és biztonságra vágynak, és ezt a biztonságot nekünk kell megteremteni”

Belföld
  • 2018.10.05. - 14:37

A Magyar Honvédség (MH) a törékeny és sérülékeny békét szeretné megőrizni - jelentette ki a honvédelmi miniszter az október 1-jén megalakult MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred tartalékos eskütétellel egybekötött csapatzászló átadás-átvételi ünnepségén pénteken Nyíregyházán.

benkő-vattay576
A második világháború végén hadifogságba került, 1946-os hazatérése után koholt vádak alapján letartóztatták, majd 1951-ben tíz év börtönre ítélték, 1957-ben ideiglenesen próbaidőre helyezték. 1966-ban hunyt el Budapesten. A Legfelsőbb Bíróság 2001-ben rehabilitálta, felmentette a háborús bűntett vádja alól. 
Reklám