Magyarországon semmi nem indokolja a már elrendelt terrorfenyegetettségi készültség fokozatának növelését - közölte Bakondi György, a kormányfő belbiztonsági főtanácsadója vasárnap este az M1 aktuális csatornán.
A főtanácsadó hangsúlyozta: Magyarországon továbbra is a párizsi merényletek után bevezetett, úgynevezett B szintű terrorfenyegetettség emelt szintű rendszere van érvényben, hiszen a kormánynak nincs információja az ország esetleges megtámadásáról.
Bakondi György szerint ez a készültségi fokozat mindaddig nem is csökkenhet, amíg Európa nem tudja megállítani a tömeges migrációt, továbbá nem számolták fel a kontinensen működő terrorista gócpontokat.



