A Fidesz-KDNP nevében feljelentést tett Hadházy Ákos "gyanús földügyei" miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen kedden Budai Gyula, a nagyobbik kormánypárt országgyűlési képviselője.
Ezt bejelentve újságíróknak arról beszélt: dokumentumok igazolják, hogy az LMP-s politikus " apja és anyja strómanhálózat tagjaként játszotta ki a földtörvényt", és egy német üzletembernek több százmillió forint értékű földet játszottak át, utóbbi pedig egy hasonló nagyságrendű földliciten egy korábban többször ilyen célra használt "strómanszámláról" utalt harminc milliós előleget.
Budai Gyula hangsúlyozta: napokig vártak az ellenzéki politikus válaszára a témában, de ő folyamatosan mellébeszélt, ezért csalás és más bűncselekmény miatt tette meg feljelentését, hozzátéve, bízik abban, hogy ez a beadvány "összeér" majd a Nemzeti Földalapkezelő nap folyamán tett beadványával.
Az ügyészséghez fordul a Nemzeti Földalapkezelő Hadházy Ákos édesanyjának ügyében: a szervezet is megalapozottnak tartja a gyanút, hogy az LMP-s képviselő családja egy stórmanhálózat tagjaként kijátszotta a földtörvényt.
Dokumentumok bizonyítják, hogy Hadházy Ákos édesanyja egy strómanhálózat tagjaként kijátszotta a földtörvényt. Ez a hálózat egy német-magyar szőlősgazdának, Twickel Györgynek segített földhöz jutni a földárveréseken.
Bitay: Az ügyészséghez fordul a földalapkezelő
Bitay Márton Örs állami földekért felelős államtitkár kedden sajtótájékoztatón megerősítette a korábban a sajtóban megjelent hírt, miszerint a Nemzeti Földalapkezelő az ügyészséghez fordul Hadházy Ákos ügyében. Kiemelte: az a gyanú merült fel, hogy az ellenzéki politikus rokona egy strómanhálózat része, amelynek köszönhetően körülbelül 800 millió forintnál valamivel több összeget próbáltak meg földvásárlásokra fordítani. Ráadásul minden szál egy bankszámlához vezet vissza, ahonnan a különféle vevők próbáltak előlegeket, illetve a végleges vételárat utalni. Jelen információk alapján mindez a Hadházy-családhoz köthető, ennek megfelelően megteszik a szükséges ügyészségi feljelentést és reményei szerint nyomozás is indul ezzel kapcsolatosan - húzta alá.
Bitay Márton Örs hangsúlyozta: "fontosnak érzem, hogy egy olyan ember, aki rengeteget ócsárolta és a taposta a Földet a gazdáknak programot, az kifejezetten érdekel majd engem is, hogy milyen eredményre fog jutni az ügyészség ezzel kapcsolatosan, hogy az ő családja mennyiben érintett egy strómanhálózat vonatkozásában. Ez nem lenne újdonság az LMP-nél, hiszen az a Sallai Róbert Benedek, aki egyébként a földhaszonélvezeti pályázatok szerencsés nyertese, ő is délelőtt még megművelte ezeket a földeket, azután délután bejött a parlamentbe és elmondta, hogy csak Fideszesek nyernek az állami termőföld programon" - tette hozzá.
Az LMP antikorrupciós szóvivőjének anyja – a hálózat tagjaként – licitált volna az egyik árverésen, a biztosítékként szolgáló 30 millió forintot pedig egy olyan alszámláról utalta át, amelyről a vállalkozó, Twickel György több strómanja is intézte az utalásokat. A földmutyi miatt még múlt héten fordult a Bors a földalapkezelőhöz, amely azonnali vizsgálatot indított az ügyben.
A vizsgálat során a földalapkezelő megvizsgálta a számlaszámokat, és a rendelkezésre álló dokumentumok alátámasztották , hogy az érintett árverésekre a befizetett biztosítékok szinte mindegyike ugyanarról a helyről, az Erste Bank egyik budapesti fiókjának alszámlaszámláról érkezett be. A megalapozott gyanú szerint tehát Hadházy Ákos édesanyja egy strómanhálózat tagjaként kijátszotta a földtörvényt, ezért a Nemzeti Földalapkezelő az ügyészséghez fordul. Az érintett számlaszámokról 420 millió forint letét érkezett be a szervezethez – a strómanok végül 860 millió forint értékben vettek földet.



