„Az ellenzék kérjen bocsánatot a TEK-től!”

Németh Szilárd: Az illegális bevándorlás és a terrorizmus kéz a kézben jár

Belföld
  • 2015.12.10. - 01:01

Újra összevont európai hírszerző és terrorelhárító szervezet létrehozását sürgette tegnap Molnár Zsolt (MSZP), a nemzetbiztonsági bizottság elnöke. Németh Szilárd (Fidesz) alelnök hangsúlyozta, szoros kapcsolat van a bevándorlás és a terrorizmus között.

Molnár Zsolt és Németh Szilárd 20151210
Molnár Zsolt és Németh Szilárd (Fotó: Hegedüs Róbert, Csudai Sándor)

A lassú információáramlás és az elveszett értesülések miatt érdemileg nem tudják az unió tagállamai megelőzni a terrorcselekményeket. Ezért szükséges az összevont szervezet létrehozása – jelentette ki Molnár Zsolt. A nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s elnöke közölte, pártjának van egy javaslata a büntető törvénykönyv módosítására, s ezt az internetes cselekmények és az akciók finanszírozása indokolhatja.

Arra is kitért, már érkeznek Magyarországra nyugat-európai államoktól megkeresések a visszatoloncolásra, ami azt mutatja, a Dublin III. megbukott, de nincs helyette más. Ebből az következik, ha nem általános kvóták alapján osztják el a menekülteket, sokkal rosszabbul járunk, nem kétezer, hanem több tíz- vagy akár százezer ember érkezésének veszélye is fennáll. Kifejtette, keveset tudnak a romániai, állítólagosan a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalommal összefüggő, alkotmányos rend elleni szervezkedéssel kapcsolatos ügyről. A nyomozás feladata kideríteni, mennyire lehet ezt komolyan venni. Hangsúlyozta, nem lehet beszélni magyar vagy román állam elleni terrortámadásról. A honvédelmi miniszté­rium fegyvereladása kapcsán közölte, az nyilvános pályázattal zajlott, a jogszabályoknak megfelelő volt, hadianyag nem került terrorszervezetekhez vagy idegen államokhoz.

Németh Szilárd, a bizottság fideszes alelnöke az ellenzéki politikusokat – a DK-s Vadai Ágnest és Molnár Zsoltot – bocsánatkérésre szólította fel a TEK-et ért támadások miatt. Hangsúlyozta, a bizottság előtt a szakemberek megerősítették, a központ kiváló munkát végzett, amikor két esetet is felderített. Mint mondta, az ellenzéki pártok ezután úgy intéztek kisstílű politikai támadást a TEK ellen, hogy az ülésen megköszönték az elhárítók munkáját.

A politikus arról is szólt, Európát egymillió migráns „rohanta le”, kilencven százalékuk ellenőrzés nélkül érkezett az unióba. Ezért nem lehet tudni, közülük hányan lehetnek álcázott terroristák. Kifejtette, a nemzetbiztonságért felelős szakemberek megerősítették, az illegális bevándorlás és a terrorizmus „kéz a kézben jár”, közöttük szoros a kapcsolat. Az egyik szolgálat vezetője ideológiai felhangok nélkül jelentette ki, ezért nőtt a terrorkockázat Európában és Magyarországon is. Nálunk közvetlen terrorveszély nincs, de a hármas szintű készültséget továbbra is fenntartjuk.

Elmondta, egyértelmű a Fidesz álláspontja: hazánkba bevándorlókat sem beengedni, sem betelepíteni, sem visszatoloncolni nem lehet. Megvédjük a magyar és a schengeni határokat, visszautasítjuk a kötelező betelepítési kvótát és a visszatoloncolási kezdeményezéseket. Szerinte amennyiben Jávor Benedek (PM), uniós képviselő „politikai vagánykodásból” titkos paksi anyagokat publikált, akkor ehhez képest Kovács Béla kémügye „kismiska”. Lapunk múlt heti cikkét idézve arra is kitért, hogy a Jávor által hivatkozott, paksi környezeti hatástanulmányt bíráló anyagot Vajnai Attila kommunista politikus cége jegyzi. „Vajnai arról híres, hogy hatalmas vörös csillaggal a mellén járkál mindenféle rendezvényre, és az Európai Bíróságon is megtámadta azt, hogy a vörös csillag önkényuralmi jelkép lenne, a cége ráadásul ellenérdekelt a paksi beruházással szemben” – mondta.

Az Országgyűlés rendészeti bizottsága elutasította szerdán annak az LMP-s javaslatnak a tárgysorozatba vételét, amely megszüntetné a közterületen való életvitelszerű tartózkodás büntethetőségét. Kósa Lajos, a testület fideszes elnöke kiemelte: nem igaz, hogy kriminalizálva van a hajléktalan lét. A szabálysértési törvény a közterületek rendjét rögzíti, ami mindenkire vonatkozik társadalmi státustól, szociális helyzettől függetlenül.

Reklám