A kormány támogatja az egyszülős családokat is, nem elítélni, hanem segíteni kell őket és az egy szülő által nevelt gyermekeket. Ennek érdekében egy törvénymódosításnak köszönhetően január 1-jétől a bölcsődei felvételkor az egyszülős családok előnyt élveznek.
Nagy Anna, az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány elnöke azt mondta: az egyszülős családok Magyarország legnagyobb kisebbsége, ők nem választották ezt a helyzetet, hanem így alakult az életük, és két szülő helyett kell helytállniuk. Úgy fogalmazott, a támogatás valódi áttörést jelent, végre megkülönböztetett figyelmet kapnak. Beszélt arról is, hogy bár 2005-ben kis alapítványként kezdték, nagyon sok családról van szó, így ha valódi segítséget akarnak nyújtani nekik, „szintet kell lépni”, és ezt segíti a most kapott támogatás. Már keresik a megfelelő helyszínt, és a jövő év közepére állhat fel a központ, ahol jogászok, családsegítők, pszichológusok, szakemberek is segítik majd az egyszülős családokat.



