"Az ég felé nézés nem tétlenség"

Ökumenikus istentiszteletet tartottak az ünnep előestéjén

Belföld
  • 2015.08.19. - 21:18

Ökumenikus istentiszteletet tartottak az államalapítás ünnepének előestéjén, szerdán Budapesten, a Szilágyi Dezső téri református templomban.

ökuSemjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes (első sor j3) az államalapítás ünnepének előestéjén tartott ökumenikus hálaadó istentiszteleten Budapesten, a Szilágyi Dezső téri református templomban 2015. augusztus 19-én. Balról Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke (b), Cserháti Ferenc katolikus püspök (b2), Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke (j2) és Papp János, a Magyarországi Baptista Egyház elnöke, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) alelnöke (j) - MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Papp János, a Magyarországi Baptista Egyház elnöke, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) alelnöke igehirdetésében kiemelte: ezekben a napokban, amikor emlékezik az ország, érdemes feltenni a kérdést, hogy "miről vagyunk híresek mi, magyarok". Még fontosabb megkérdezni magunktól, hogy "miről akarjuk, hogy híresek legyünk".
A legfontosabb azonban az, hogy "mit akar tenni velünk az Isten" - hangsúlyozta.
Vajon mit akar tenni Isten rajtunk keresztül ebben az országban - vagy akár a határain túl, Európában -, azokkal, akik itt élnek már régóta, vagy rajtuk keresztül azokkal, akik most érkeztek? - tette fel a kérdést Papp János.
Az ég felé nézés nem tétlenség, Istennek és akaratának keresése a legaktuálisabb cselekvés. Személyes, közösségi, társadalmi életünk legfényesebb pillanatai ugyanis éppen azok, amelyek Istenről szólnak, amikor megcsillan valami "életünkben, tetteinkben az Istenből". Valami, amit "ő cselekedett velünk, közöttünk vagy általunk" - fogalmazott a MEÖT alelnöke.
Hozzátette: Isten ezer éven át megtartotta Magyarországot, van tehát mire emlékezni, van miért hálásnak lenni. Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke köszöntőjében arról beszélt, hogy "sose gondolt dilemmák előtt állunk", "vannak szegényeink, elesettjeink, árváink, és most már vannak jövevényeink is".
"Felülről kell bölcsességet kérnünk, és a bölcsességhez erőt, bátorságot, hogy jóval tudjuk legyőzni a rosszat" - mondta a református püspök.

öku2
Az istentiszteleten részt vett mások mellett Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár és Prőhle Gergely nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár.
Reklám