Orbán Viktor miniszterelnök péntek délelőtt az Országházban fogadta a Magyarországon tartózkodó, amerikai kongresszusi képviselőkből álló kétpárti delegációt.
A megbeszélésen - melyen részt vett Colleen Bell nagykövet is - áttekintették Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatainak aktuális helyzetét – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.
Elmondta: a tárgyaláson az európai migrációs válsághelyzet kiemelt témaként szerepelt, ennek kapcsán Orbán Viktor Magyarország schengeni szerződésből fakadó kötelezettségeit ismertette az amerikai képviselőkkel; végül szóba került az ukrán válság is.



