Az amerikai delegációt fogadta Orbán Viktor

Kiemelt téma volt a migrációs válság

Belföld
  • 2016.04.08. - 11:09

Orbán Viktor miniszterelnök péntek délelőtt az Országházban fogadta a Magyarországon tartózkodó, amerikai kongresszusi képviselőkből álló kétpárti delegációt.

A megbeszélésen - melyen részt vett Colleen Bell nagykövet is - áttekintették Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatainak aktuális helyzetét – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Elmondta: a tárgyaláson az európai migrációs válsághelyzet kiemelt témaként szerepelt, ennek kapcsán Orbán Viktor Magyarország schengeni szerződésből fakadó kötelezettségeit ismertette az amerikai képviselőkkel; végül szóba került az ukrán válság is.

 

Reklám