Áder János köztársasági elnök átadta a Szent István Rendet, a legmagasabb magyar állami kitüntetést Polgár Judit sakkozónak és Eötvös Péter zeneszerzőnek.
A legmagasabb állami kitüntetést az államfő a Sándor-palotában Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke jelenlétében adta át.
Áder János a kitüntetetteket méltatva arról beszélt, hogy pályájukon mindketten közösség- és nemzetformáló erővel bírtak, tudásukat továbbadták, példájukkal neveltek, világraszólót alkottak és ezzel Magyarországnak dicsőséget szereztek.




