Az LMP-re egyszer sem lehetett számítani Magyarország védelmében vagy a katonák és rendőrök illetményemelésében – közölte a Fidesz-frakció Demeter Márta (LMP) országgyűlési képviselő sajtótájékoztatójára reagálva.
Demeter Márta azt mondta: az LMP halaszthatatlannak tartja a honvédelem és a rendvédelmi területen dolgozók létszámának emelését, valamint illetményalapjuk hatvanezer forintra emelését. Hozzátette: a honvédségnél és a rendvédelmi szerveknél is óriási a létszámhiány, valamint a fluktuáció – az újonnan belépők nagy része mindössze néhány hónapot követően távozik az állományból. Az LMP politikusa szerint mindez rengeteg túlórához, extra túlterheltséghez vezet mindkét szervezet állományánál. A Fidesz-frakció közleménye szerint az LMP mást mond és mást cselekszik, most a honvédelemről és a katonák illetményemeléséről beszél, miközben az elmúlt években egyszer sem lehetett rájuk számítani Magyarország védelmében, a katonák és rendőrök illetményemelésében. Kiemelték: az LMP a többi ellenzéki párttal együtt nem támogatta a honvédelmet erősítő költségvetéseket sem. Kitértek arra is, hogy 2010 óta jelentősen nőtt a honvédség és a rendőrség létszáma, ugyanakkor megsokszorozódott az önkéntes tartalékosok száma, a katonák és rendőrök illetménye pedig 2016 és 2019 között átlagosan ötven százalékkal nő. Ha az LMP-nek valóban fontos a rendőrük és a katonák illetményének emelése, akkor támogassa a jövő évi költségvetést, amely újabb ötszázalékos illetményemelésre ad lehetőséget – közölte a nagyobbik kormánypárt frakciója.



