Az Emmi tanulmányozza Áder János döntését

Az államfő szerint nem elégségesek az OGYÉI ellenőrzési garanciái

Belföld
  • 2016.12.03. - 17:17

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma tiszteletben tartja Áder János köztársasági elnök döntését az egyes egészségügyi és egészségbiztosítási tárgyú törvényekkel kapcsolatban, tanulmányozza az indokolást és később dönt a módosításról.

A szaktárca ezt arra reagálva közölte az MTI-vel, hogy az államfő pénteken megfontolásra visszaküldte a parlamentnek a törvényt azzal, hogy nem megfelelő szintűek az egészségügyi államigazgatási szerv (OGYÉI) ellenőrzési jogosítványaihoz kapcsolódó garanciális elemek.

Az Emmi szerint céljuk az, hogy a törvény a legmegfelelőbb módon szolgálhassa gyógyszerészek befolyástól mentes szakmai tevékenységét és javítsa az ágazatban az átláthatóságot.

Reklám