A kormánypártok szerint az Amnesty International egy bevándorlást támogató szervezet és erről minden magyar embernek tudnia kell.

Szólt arról is, hogy az elmúlt napokban indította el az Amnesty International az "I welcome" nevű kampányát, amelyben azért lobbizik, hogy a migrációt alapvető emberi jogként ismerjék el.
A kampánnyal emellett fel akarják gyorsítani a betelepítési programokat és a családegyesítéseket, szponzorációs csoportokat hoznának létre a migránsok támogatására, valamint okostelefonokkal és más technikai eszközökkel látnák el a migránsokat - sorolta Hollik István.
Hozzátette, a szervezet azoknak is tanácsokat ad, akiknek nem járna menekültjog, valamint követeli - a terrorcselekmény bűntettében bűnösnek talált - Ahmed H. kiszabadítását és kárpótlását is. A bevándorláspárti szervezetek ellen nyíltan harcolni kell és meg kell tiltani az illegális bevándorlás szervezését és támogatását. Ezt szolgálja a "Stop-Soros" törvényjavaslat és az alkotmánymódosítás, amelyeket a Fidesz és a KDNP megszavaz majd - jelentette ki a szóvivő.
A sajtótájékoztató végén Hollik István egy "Bevándorlást támogató szervezet" feliratú piros matricát ragasztott annak a háznak a bejáratára, amelyben az Amnesty International irodája található.



