Átadták a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) új campusát a VIII. kerületi Berzsenyi Dániel utcában szerdán.
Varga Mihály gazdasági miniszter köszöntőjében kiemelte: ahhoz, hogy a magyar gazdaság előrelépjen, szükséges, hogy ne csak gyakorlati szereplői, a vállalkozások, cégek munkatársai álljanak elő új, innovatív ötletekkel, hanem időről időre azok is megújuljanak, akik képzik őket.
A tárcavezető szerint azok az társadalmak tudtak egyetemeket létrehozni, fejleszteni, amelyek hittek a fejlődésben, a növekedésben, és rájöttek arra, hogy minőséget csak oktatással, képzéssel lehet elérni.
Magyarország "növekedésére készül", és ehhez "jól képzett, tudással bíró emberekre" van szüksége - fogalmazott.




