Nyolc önkormányzatot díjazott családbarát tevékenységének elismeréseként szombaton a Nagycsaládosok Országos Egyesülete.
A szempontoknak leginkább megfelelve idén a Családbarát önkormányzat díjat Alsómocsolád a családi életre nevelő programokért, Budapest XVI. kerülete a kreatív programszervezésért, Dévaványa a civilszervezetek kiemelkedő támogatásáért, illetve Lábatlan, Mosonmagyaróvár, Szolnok, Tata és Veszprém kapta.
Köszöntőjében Fűrész Tünde arról beszélt, hogy tapasztalataik szerint egyre több hasonló kezdeményezés működik az országban, ami annyit jelent, hogy „a kormány szándékainak megfelelően egyre erősödik a családbarát közgondolkodás”. A család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár kitért arra is, hogy Magyarország demográfiai kihívásokkal küszködik, amelyre az elmúlt években az ország vezetése a gyermeket nevelőknek szánt intézkedések bevezetésével reagált.
Úgy fogalmazott, ennek már látszanak a pozitív hatásai: tavaly 3,2 százalékkal több gyermek született az előző évhez képest, 2015 első négy hónapjában pedig további három százalékkal nőtt az arány. Emelkedik a termékenységi ráta is, a mostani, 1,4-es érték 1997 óta nem volt ilyen magas. Nő a házasságkötések száma is, miközben egyre kevesebben válnak el – kimondható tehát, „a családpolitikai reformok működnek, kezdik elérni kívánt hatásukat”.



