Háromszáz menekültügyi őrizetes jobb körülményeket, gyorsabb ügyintézést követelt és kitöréssel fenyegetőzött tegnap a Kiskunhalasi Menekültügyi Őrzött Befogadóközpont Szegedi úti telephelyén.
Bakondi kifejtette, a migránsok alapvetően azt követelik, hogy helyezzék őket nyílt táborba, valamint gyorsítsák meg az eljárásukat. A főtanácsadó hangsúlyozta, a magyar törvények a külföldiekre és a migránsokra is vonatkoznak, így sem arra nincs lehetőség, hogy módosítsák a jogszabályilag előírt eljárási határidőket a menekültügyi őrizetesek nyomására, sem pedig arra, hogy nyílt táborokba tegyék át őket. A telephely személyzete mindent megtesz a migránsok érdekében, akiknek megfelelő ellátást és elhelyezést biztosítanak – szögezte le Bakondi. Arra is kitért, hogy Kiskunhalason már történt hasonló eset, akkor az illegális bevándorlók kővel dobálták meg a hatóságokat.



