A "sorosozó" kampány leállítását kéri a Mazsihisz elnöke

Hollik István: Az illegális bevándorlás növeli az antiszemitizmus veszélyét

Belföld
  • 2017.07.06. - 12:49

A "sorosozó" kampány leállítását kérte Orbán Viktor miniszterelnöktől levélben a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke.

 A szervezetnek közleménye szerint Heisler András arról ír: a Mazsihisz az első pillanattól kezdve felhívta a figyelmet arra, hogy a "sorosozás" komoly kockázatokat hordoz. 

Hollik: Az illegális bevándorlás növeli az antiszemitizmus veszélyét
Hollik István KDNP-s országgyűlési képviselő szerint az illegális bevándorlás növeli az antiszemitizmus veszélyét.
A kormánypárti politikus a elnökének levelére reagálva elmondta:Soros György szeretné lebontani a kerítést, és muszlim bevándorlók százezreivel árasztaná el Európát és Magyarországot. Az illegális bevándorlás növeli az antiszemitizmus veszélyét, és az illegális bevándorlók jelentik a legnagyobb veszélyt a magyar zsidó közösségre - tette hozzá.

Ez a kampány nem nyíltan antiszemita, de ettől még nagyon is alkalmas arra, hogy kontrollálatlan, többi között antiszemita indulatokat keltsen - írja, hozzátéve, "az elmúlt napok bizonyították, hogy félelmünk nem volt alaptalan". 

 

Megfogalmazása szerint Budapest és néhány nagyváros utcáin Magyarország történetének sötét időszakait idéző feliratok jelentek meg a kihelyezett plakátokon, de a láthatatlan társadalmi kár már alighanem súlyosabb ennél. 

Közösségünk képviseletében és magyar honfitársaként arra kérem Önt és kormányát, hogy intézkedjenek a kampány azonnali leállításáról, vonják vissza utcáinkról és tereinkről a plakátokat - fordul levelében Orbán Viktorhoz a Mazsihisz-elnök. 

Önöknek, választott vezetőinknek történelmi felelősségük, hogy ne engedjék hazánkban elhatalmasodni a gyűlöletet, ne fordítsák egymással szembe a magyar embereket. Ezek a mérgező üzenetek ártanak egész Magyarországnak. Nem csak magunkért szólunk, de magyar identitásunkhoz hozzátartozik zsidó büszkeségünk és méltóságunk védelme is - írja, arra kérve a miniszterelnököt, "tegyen arról, hogy ez a rossz álom minél előbb véget érjen".

Reklám