A pártok által kiküldött leveleknek, e-maileknek semmi köze az ügyintézést segítő ügyfélkapuhoz - szögezte le a Belügyminisztérium (BM) csütörtöki közleményében.
A BM határozottan cáfolta a kormányzati Ügyfélkapuval kapcsolatban megjelent "álhíreket", azok - mint fogalmaztak - "egyértelműen kampánycélú hazugságok".
Korábban a Demokratikus Koalíció (DK) arra kérte Péterfalvi Attilát, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnökét, hogy vizsgálja ki, hogyan juthatott hozzá választók e-mail címeihez a Fidesz.
Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője azt mondta: a kormánypártok csak azoknak küldenek levelet, azokkal tartják a kapcsolatot, akik felhatalmazták őket arra, hogy adataikat ilyen célra felhasználhassák.
A kormánypártok mindig is betartották az erre vonatkozó törvényeket, és ez ezután is így lesz - jelentette ki Hollik István.



