Politikai vitával folytatja és fejezi be előző héten kezdődött ülését az Országgyűlés ma és kedden, miután az LMP felvetésére szerdán már tárgyaltak a munkaerőhiány okairól.
A keddi ülésnap a közoktatás helyzetéről szóló vitával kezdődik, amelyet az MSZP kezdeményezett és a másik két ellenzéki frakció is támogatott. A parlament legfeljebb hat és fél órában tárgyalhatja ezt a napirendi pontot, majd a Jobbik szorgalmazására – szintén az ellenzék többi pártja által támogatva – a férfiak negyven év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulási lehetőségének biztosításáról tartanak vitát, amelyre több mint öt óra áll majd rendelkezésre. A házszabály szerint az Országgyűlés a kormány vagy a képviselők legalább egyötödének, vagyis minimum negyven képviselő indítványára tart vitát. Minden képviselő legfeljebb két politikai vitát támogathat ülésszakonként.



