A kormány köszönetet mond a postásoknak az Erzsébet-utalványok kézbesítéséért

A küldemények több mint 98,5 százalékát átvették az ügyfelek

Belföld
  • 2017.01.12. - 15:42

A kormány köszönetet mond a Magyar Posta dolgozóinak a decemberi rendkívüli munkavégzésükért, amelynek köszönhetően a nyugdíjasok az év végéig megkapták az Erzsébet-utalványokat - nyilatkozta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára csütörtökön

Dömötör Csaba szerint a köszönet azért is különösen indokolt, mert a határidő szoros volt, és az ünnepi időszak a posta számára egyébként is jelentős többletfeladatokkal jár. 
A kormány tavaly év végén döntött úgy, hogy 10 ezer forint értékű Erzsébet-utalványt juttat el 2,7 millió nyugdíjasnak - idézte fel az államtitkár. Hozzátette: erre az adott lehetőséget, hogy a magyar gazdaság a vártnál is jobban teljesített. 
A Magyar Posta hétfőn azt közölte: 2,6 millió Erzsébet-utalványt kézbesített, a küldemények több mint 98,5 százalékát pedig átvették az ügyfelek múlt péntekig.

Reklám