Megalakulásának tizenötödik évfordulója alkalmából tartott ünnepi rendezvényt a Magyar Tartalékosok Szövetsége a hét végén Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti campusán. Az esemény fővédnöke Simicskó István honvédelmi miniszter volt.
A Magyar Tartalékosok Szövetsége megalakulása óta alapvető és kiemelt feladatának a tartalékos katonák képviseletét és érdekvédelmét, valamint a honvédség és a társadalom közötti kapcsolatok folyamatos erősítését tekinti. Regionális szervezeteivel segíti a hadsereg toborzótevékenységét, és tagjai a krízishelyzetekben támogatják a honvédelmet – így volt ez például a dunai árvíznél vagy a 2013-as rendkívüli hóhelyzetnél éppúgy, mint a déli határvédelem ellátásánál.
Mint a konferencián elhangzott, figyelemre méltó a Matasz nemzetközi tevékenysége is, hiszen a szövetség képviseli hazánkat a NATO tartalékosokat tömörítő szervezeteiben. Az évforduló alkalmából Szakály Sándor, a Veritas Történetkutató Intézet főigazgatója tartott előadást a két világháború közötti, tartalékosokat támogató civil szervezetekről, míg Okváth Imre, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára főosztályvezetője a második világháború utáni időszakot tekintette át.
Az eseményen Bagdy Gábor, Budapest főpolgármester-helyettese arról beszélt, a főváros szemszögéből kiemelten fontos a magyar tartalékos rendszer működőképessége, hiszen a statisztikák szerint a legtöbben Budapestről, illetve Pest megyéből csatlakoznak a szervezethez.



