A boszniai parlament vezetőit fogadta Semjén Zsolt

A miniszterelnök-helyettes szerint Magyarország várja a Bosznia-Hercegovinából érkező egyetmi hallgatók jelentkezését

Belföld
  • 2016.11.16. - 13:33

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Bosznia-Hercegovina parlamentjének háromtagú elnökségével, Mladen Bosic soros elnökkel, valamint Sefik Dzaferovic és Borjana Kristo soros alelnökökkel folytatott megbeszélést Budapesten, az Országházban - tájékoztatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője szerdán az MTI-t.

A delegációhoz csatlakozott Aleksandar Dragicevic, Bosznia-Hercegovina Magyarországra akkreditált nagykövete is.

Semjén Zsolt a tárgyalás során tájékoztatta a hivatalos látogatásra érkezett vendégeket, hogy a magyarországi egyetemek várják a Bosznia-Hercegovinából érkező diákok jelentkezését, ráadásul a magyar állam évente ötven felsőoktatási ösztöndíjat biztosít részükre. A magyar kormányfő helyettese kijelentette: fontosnak tartja, hogy a két fővárost, Szarajevót és Budapestet összekötő repülőjárat mielőbb beinduljon.

 A delegáció figyelmébe ajánlotta továbbá a Bosznia-Hercegovinában élő, néhány száz fős magyar kisebbséget - mondta a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Reklám