Belföld
A bölcsődeépítés nemzetstratégiai kérdés
Balog Zoltán Salgótarjánban avatott bölcsődét

"Magyarországon ma már nem lehet az elszegényedés oka a gyermekvállalás" - fogalmazott a miniszter. Magyarázata szerint a szülőknek biztosítják gyermekeik elhelyezését, hogy akár mindketten munkába állhassanak.
Az elmúlt négy évben 107 új bölcsőde épült 6 ezer új bölcsődei férőhellyel, felújítottak 4800 bölcsődei férőhelyet is. A kormány 28 milliárd forintot fordított minderre - mondta a miniszter, hozzátéve, hogy a bölcsődeépítési program folytatódik.
Székyné Sztrémi Melinda, Salgótarján fideszes polgármestere a bölcsődeavató ünnepségen emlékeztetett: egy korábbi városvezetés döntése nyomán a nógrádi lett az egyetlen olyan megyeszékhely, ahol a kilencvenes évek végétől nem működött bölcsőde. Hozzátette, nem csupán bezárták azt, de el is adták az épületet, így később azoktól a pályázati lehetőségektől is elestek, amelyek a bölcsődék felújítását, vagy a férőhelyek bővítését célozták.
