A Soros-hálózat láthatóan minden nemzetközi kapcsolatát beveti és teljes össztűz alá veszi Magyarországot, mert jelenleg hazánk és a magyar kormány a legnagyobb akadálya a Soros-terv végrehajtásának - közölte a Fidesz annak kapcsán, hogy 255 szervezet elítélően nyilatkozott a Stop Soros törvénycsomagról.
"A Soros-hálózat láthatóan minden nemzetközi kapcsolatát beveti és teljes össztűz alá veszi Magyarországot, mert jelenleg hazánk és a magyar kormány a legnagyobb akadálya a Soros-terv végrehajtásának" - olvasható a Fidesz közleményében.
A nagyobbik kormánypárt szerint a Stop Soros ellen tiltakozók között szép számmal vannak olyanok, akik "Soros György pénzéből a migrációt szervezik és támogatják, annak ellenére, hogy a magyar emberek többször is nyilvánvalóvá tették, nem akarják, hogy hazánkból is bevándorlóországot csináljanak". A Fidesz szerint ezek a szervezetek "meg akarják akadályozni, hogy a magyar Országgyűlés megvitassa és elfogadja a törvénycsomagot, amelynek egyetlen célja, hogy szigorúan lépjen fel mindenféle migrációt szervező, támogató és finanszírozó tevékenység ellen". A közlemény kiemeli: több, most is tiltakozó szervezet kezdettől fogva támadja a kormány bevándorláspolitikáját és követeli a határzár lebontását.
"Helyezzenek bármekkora nyomást is Magyarországra, a Fidesz-KDNP támogatja a Stop Soros törvénycsomagot, mert nekünk Magyarország az első" - zárul a Fidesz közleménye.
Tiltakozik 255 nemzetközi és nemzeti civilt szervezet
Hétfőn Berlinben közölt állásfoglalásban szólította fel 18 nemzetközi és további 237 nemzeti keretek között tevékenykedő, külföldi civil szervezet és szövetség az Országgyűlést, hogy utasítsa el a Stop Soros törvénycsomagot, és gondoskodjon a magyarországi civil szervezetek és emberi jogi aktivisták munkájának zavartalanságáról.
Az Amnesty International nevű nemzetközi jogvédő szervezet németországi központjának közleménye szerint a javasolt jogszabályok az "eddiginél is erősebben akadályoznák a magyar civiltársadalmi szervezetek munkáját".
Az előirányzott "csillagászati pénzbüntetések" miatt "csőd, vagy akár felszámolás" várhat rájuk, holott már most is "jelentős korlátozásoknak" vannak kitéve, ami ellentétes az országnak a gyülekezési szabadság, a szabad véleménynyilvánítás és a szabad mozgás jogának védelmére vonatkozó nemzetközi jogi kötelezettségeivel.
Az állásfoglaláshoz csatlakozó szervezetek szerint a kormány a javaslatcsomaggal még inkább gátolni akarja azt a "legitim munkát", amelyet az emberi jogokért kiálló, jogsegélyt és szociális támogatást nyújtó, a sajtóban vagy az interneten eltérő véleményeket kifejező civiltársadalmi csoportok végeznek.
Hozzátették, hogy az emberi jogok védelmezőit nem szabad "törvénysértőnek nyilvánítani" kritikus nézeteik miatt, és a törvények révén védeni, nem pedig "elnyomni" kell őket.
Az állásfoglaláshoz mások mellett a Riporterek Határok Nélkül és a Human Rights Watch nemzetközi civil szervezet, a Greenpeace közép-, és kelet-európai tagszervezete csatlakozott. Rajtuk kívül 23 ország nemzeti keretek között működő szervezetei is csatlakoztak az állásfoglaláshoz. A legtöbben Hollandiából, Lengyelországból és Romániából: ebből a három országból összesen 90 szervezet írta alá az állásfoglalást.



