A Soros-hálózat kétnapos ámokfutása

Latorcai János: Az agresszív cselekmények résztvevői nem tisztelnek senkit és semmit +GALÉRIA ÉS VIDEÓ

Belföld
  • 2018.12.14. - 13:20

A Soros-hálózat vandáljai két napig törtek-zúztak Budapesten. A féktelen tombolás során öt rendőrnek könnyű sérülést okoztak, valamint nyolc szolgálati autót rongáltak meg. Az orvosi ellátást követően valamennyi sérült visszaállt a szolgálatba, ugyanakkor számukra is meghökkentő volt az őket érő erőszak.

1 / 10

Ahogy Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója is elmondta: nekik egy a lényeg, a balhé és a provokáció, semmit sem tisztelnek, nekik semmi sem szent. Tudatosan, előre megtervezetten és erőszakosan provokálják a rendőröket.

HR__9517.jpg
A szerda esti események károkozásairól készült lista:
  •  a nemzet karácsonyfája körüli szánkó kerítést részben elbontották, a rajta lévő díszvilágítást elszaggatták. A karácsonyfa drótköteles kikötését eltávolították. 20 db szánkó eltűnt, 1 db-ot részben megégve találtunk,
    •  a délkeleti parterbe frissen telepített növények egy részét kitépkedték, a talajfedő fenyőmulcsot részben eldobálták,
    •  a Rákóczi szobor és az Agrárminisztérium közötti füves területen tüzet gyújtottak, az ugyanitt lévő sétányon 1 padot és a parterkő szélét lila festékkel összefirkálták,
    •  a padokat helyenként rakásba összehordták,
    •  a Rákóczi szobornál lévő parterből újonnan ültetett növények közül többet kiszedtek az ágyásból,
    • a nemzet lobogója árbocára alkoholos filctollal firkáltak,
    • a főlépcsőnél lévő kordonoszlopok közül 2 db kb. 2 méteres robosztus kialakítású láncot elvittek, a főlépcsőt festékkel helyenként beszennyezték,
    • a Nemzet Főtere és az I. kapu előtti burkolatot több helyütt beszennyezték, illetve firkáltak rá,
  • az I. kapunál lévő bejárat környékét tojással megdobálták.

 

Szerda esti tüntetés után:

  • Az őrizetbe vett 35 fő közül 2 fő külföldi van. Egyikük 32 éves belga férfi, a másik egy 19 éves német lány. Mindkettőjükkel szemben a Központi Nyomozó Főügyészség folytat eljárást hivatalos személy elleni erőszak megalapozott gyanúja miatt.
  • Az őrizetbe vettek közül 10 fő büntetett előéletűlopás (3), jármű önkényes elvétele (2), csoportos garázdaság (1), garázdaság (1), rongálás (1), ittas járművezetés (1) és kábítószer birtoklás (1).
  • És egy CEU-s volt közöttük.


Csütörtök esti tüntetés után:

  • 4 elfogás hivatalos személy elleni erőszak miatt
  • 13 fő előállítás (1 igazolás megtagadása, 10 fő bűncselekmény gyanú - 5 fő garázdaság, rendőrautó rongálás 3 fő, szánkó lopás 2 fő - , 1 szabálysértés tovább folytatása, 1 intézeti szökött)
  • 201 fő közlekedési szabálysértési feljelentés
  • 1 fő pirotechnikai eszközzel kapcsolatos szabálysértési feljelentés
  • 284 fő igazoltatás
Reklám