A Rektori Konferencia felháborítónak tartja Hadházy Ákos állításait

A Konferencia felszólította a politikust a bizonyítékok bemutatására

Belföld
  • 2016.09.15. - 20:07

A Magyar Rektori Konferencia felháborítónak tartja, és határozottan visszautasítja Hadházy Ákos, LMP-társelnök csütörtöki kijelentéseit, amelyben felsőoktatási intézményeket és egyetemi tanárokat vádol csalással, uniós pénzek megalapozatlan elköltésével.

Csütörtöki sajtótájékoztatóján egyetemekről, professzorokról állította Hadházy Ákos, az LMP társelnöke, hogy hatalmas volumenben, módszeresen dézsmálják a kutatásra szánt európai uniós forrásokat. Az ellenzéki politikus "a magyar értelmiség krémje által elkövetett" csalásokról szólva kijelentette: többen az LMP-nek jelzést adó érintettek közül nem vállalták nyilvánosan a nevüket, mert veszélyben érezték saját projektjüket, így - mint mondta - nem tudja minden információ hitelességét vállalni, hozzátette ugyanakkor, hogy a hallottakra talált egyértelmű és közvetlen bizonyítékot is. 

A rektori testület az MTI-hez eljuttatott közleményében felszólította az LMP társelnökét, hogy konkrétumokat nélkülöző, megalapozatlan vádaskodás helyett tegyen büntetőjogi feljelentést, illetve mutassa be konkrét bizonyítékait.

Reklám