A Munkástanácsok mentorálást vezetne be a szakképzésben

Az intézményes rendszer segítheti a jobb elhelyezkedést

Belföld
  • 2016.09.07. - 09:44

A szakképzési rendszerben tanulóknak mentorálási rendszer kiépítésével kellene segíteni, hogy a képzettségük megszerzése után be tudjanak illeszkedni egy-egy munkahelyen - mondta a Munkástanácsok Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán. 

Palkovics Imre kiemelte: ahol a MOSZ jelen van, ott már jelenleg is segíti a fiatalok beilleszkedését, de hozzátette, hogy a mentorálási tevékenységet intézményes keretek között kellene kialakítani. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a munkaerőhiány már szinte az egész magyar gazdaságban jelentkezik, ami a gazdaság felfutásának, a demográfiai hullámvölgynek és a munkaerő kivándorlásnak is következménye. 

Reklám