Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter pénteken megbeszélést folytatott Gong Taóval, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetével. A találkozó egyik témája a Budapest–Belgrád vasúti beruházás helyzete volt, valamint szóba került a projekt korábban titkosított dokumentumainak nyilvánossá tétele is.
A tegnapi napon megbeszélést folytattam Gong Tao úrral, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetével a Budapest-Belgrád beruházás aktuális feladatairól. A projekt két ország kötött kétoldalú megállapodás alapján zajlik, ezért nélkülözhetetlen az állami szintű egyeztetés a két fél között. Maga beruházás már majdnem elkészült, a pályát tehervonatok már használják, de a vonatbefolyásoló rendszer még jelenleg is tesztelés áll. Egyetértettünk abban, hogy a legfontosabb közös cél, hogy a hazai és európai előírások szerinti biztonsági garanciák mellett, a vonatbefolyásoló rendszer alapos tesztelése után, de a lehető leghamarabb elindulhasson a személyszállítás a vonalon.
A megbeszélés során tájékoztattam a nagykövet urat arról, hogy a kormány döntése alapján hivatalosan is kezdeményeztük a beruházással kapcsolatos titkosítás feloldását, melyhez a kínai fél belegyezésére is szükség van.






