Belföld

Segítséget nyújt a kormány a vasárnapi viharkárok után

A károk felmérése jelenleg is zajlik

A kormány célja, hogy a lehető legnagyobb mértékben enyhítse a természeti károk következményét a magyar gazdálkodók számára.

Segítséget nyújt a kormány a vasárnapi viharkárok után
Jelentős kár érte a gazdákat a vasárnapi vihar után
Fotó: Facebook/Bóna Szabolcs

„A vasárnapi rendkívüli vihar országszerte jelentős károkat okozott a szőlőültetvényekben, a gyümölcsösökben és a szántóföldi kultúrákban” – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter. Bóna Szabolcs arról biztosította a gazdákat, hogy a kormány mindent megtesz a kártalanításuk érdekében.

„Együttérzünk minden gazdálkodóval, akinek hónapok munkáját veszélyeztette vagy semmisítette meg néhány perc alatt a jégeső. A károk felmérése jelenleg is zajlik, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a kárenyhítési rendszer gyorsan és hatékonyan segítséget nyújtson az érintetteknek.”

A tárcavezető ismertette: a vasárnapi pusztítást egy szupercella okozta. Az érintett térségben a jégkármérséklő rendszer 283 automata generátora indult el a védekezés érdekében. „A szélsőséges időjárási jelenségek esetében azonban a veszélyeztetett terület és a cellák mozgása gyakran kiszámíthatatlan, ami komoly kihívást jelent a védekezés számára” - tette hozzá.

A miniszter szerint a mostani események rámutattak arra, hogy a klímaváltozással egyre gyakoribbá váló szélsőséges időjárási helyzetek új kihívások elé állítják a mezőgazdaságot. Ezért a kormány felülvizsgálja a rendszer működését, és további fejlesztésekkel próbálja hatékonyabbá tenni a gazdák védelmét.

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink