A rendőrség honlapján azt írták: mivel az őszi-téli időszakban jelentősen romlanak a látási viszonyok, az akcióban december 4-ig ingyenesen vizsgáltathatják át a sofőrök autójuk berendezéseit „az ablaktörlő lapáttól az indexlámpáig”. A regisztrált optikák pedig ingyenes látástesztet végeznek az érdeklődőkön.
A kampány célja, hogy erősítsék a baleset-megelőzés területén a közlekedés szereplőinek felelősségét, és minél több ember számára világossá tegyék, hogy a vezető látása és a vezetett gépjármű műszaki állapota, láthatósága elválaszthatatlan összetevője a biztonságos közlekedésnek.
További részletek a kampány hivatalos honlapján, a Latnieslatszani.hu oldalon olvashatók.






