A brüsszeli bürokrácia megint elaludt, nem veszi komolyan a migrációs kihívásokat, cselekvés helyett csomagokról és irányelvekről tárgyal - írta a közösségi oldalán megosztott bejegyzésben Varga Judit igazságügyi miniszter.
A helyzet komolyságára való tekintettel jeleznénk: a déli határon csak idén januárban az illegális belépési kísérletek száma már meghaladta a tízezret - emelte ki a miniszter.
Ahogyan a kontinensünk jövőjéről szóló 7 pont egyikében is hangsúlyoztuk: a következő évtized a veszélyes kihívások időszaka lesz, hiszen tömeges migráció és világjárványok fenyegetnek, ezért meg kell erősítenünk az Európai Unió külső határait földön, vízen és levegőben egyaránt - tette hozzá Varga Judit.
„Meg kell védenünk az európai embereket, ebben pedig a közösség nemzetei mindig számíthatnak Magyarországra!”






