A miskolci közgyűlés csütörtöki ülésén – amelyen a balliberális többség elfogadta a megszorításokra épülő költségvetést –, az egyik fideszes képviselő kérdésére, miszerint várható-e létszámleépítés, Ignácz Dávid jegyző kijelentette, „épp ellenkezőleg, nincs feltöltve a létszám”.
Ezt Veres Pál polgármester is megerősítette. Ennek ellenére pénteken több köztisztviselőt is elküldtek a polgármesteri hivatalból – tudatta közösségi oldalán Alakszai Zoltán, a helyi Fidesz–KDNP-frakció vezetője. Hozzátette: az elmúlt hetekben bejelentett csoportos létszámcsökkentéssel és a cégeknél történt tisztogatásokkal együtt százas nagyságrendben teszi munkanélkülivé az embereket a várost irányító szivárványkoalíció. A kormánypárti frakció ingyenes jogi konzultációt biztosít az érintetteknek.



