Már folyik a csepeli HÉV felújításának előkészítése, metrókapcsolat is lesz

Modern szerelvények

Belföld
  • 2019.09.27. - 03:55

Két-három éven belül felújított nyomvonalon és új szerelvényekkel utazhatnak a csepeli HÉV-vel közlekedők – jelentette be Szeneczey Balázs városfejlesztését felelős főpolgármester-helyettes a Borbély Lénárd (Fidesz-KDNP) csepeli polgármesterrel tartott sajtótájékoztatón.

Szeneczey közölte, az új járművek előzetes típusengedélyei már rendelkezésre állnak, a csepeli HÉV vonala – a föld alatt – eléri majd a Kálvin teret, s így metrókapcsolat épül ki. A ráckevei és a szentendrei HÉV-et is felújítják – mondta a főpolgármester-helyettes az MTI tudósítása szerint. Borbély Lénárd kijelentette: Csepel ezekben az években „a reneszánszát élni”, a kormánnyal és a fővárosi önkormányzattal együttműködve olyan fejlesztéseket tudtak és tudnak megvalósítani, amelyek a csepeliek életminőségét jelentősen javítják. A csepeli HÉV felújításáról szólva emlékeztetett, a kormány 2018 novemberében döntött arról, hogy a budapesti elővárosi gyorsvasúti vonalakat egységes rendszerben felújítja és fejleszti. A csepeli és a ráckevei HÉV-et is összekötik majd – tette hozzá.

Reklám