Az ellenzék kezdeményezésére szerdán újabb rendkívüli ülést tart az éghajlatváltozásról a parlament. Az LMP augusztusban jelentette ezt be, mert tájékoztatást vár a kormánytól Magyarország klímaügyi vállalásairól.
A rendkívüli ülés összehívását az LMP mellett támogatták a Párbeszéd-, a DK-, a Jobbik-frakciói is, valamint MSZP-s és független képviselők. A Fidesz reagálásában emlékeztetett: az ellenzék tavaly december 12-re is rendkívüli, „halasztást nem tűrő” parlamenti vitanapot kezdeményezett az éghajlatváltozásról, aztán képviselőik részt sem vettek rajta, csak a botránykeltéssel foglalkoztak. Ez is bizonyítja, hogy most is csak kampányülésről és hangulatkeltésről van szó.



