Az elmúlt négy évben az Erzsébet-programnak köszönhetően két évtized legnagyobb táboroztatási programja valósult meg Magyarországon - jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős államtitkára a zánkai Erzsébet-táborban tartott sajtótájékoztatón.
Czunyiné Bertalan Judit kiemelte, az Erzsébet-program fennállásának négy éve alatt mintegy hatszázezer ember jutott üdülési, pihenési lehetőséghez, akiknek fele gyermek volt.
Hozzátette: a táborozó gyerekek mellett nagycsaládosok, fogyatékkal élők és nyugdíjasok számára is biztosítanak pihenési lehetőséget, valamint a kormány vállalta, hogy több ezer kárpátaljai magyar gyermek üdültetését biztosítja.



