Czibere Károly: Segíti a krízishelyzetbe kerülteket a kormány

Az ökumenikus segélyszervezet otthont bővített

Belföld
  • 2015.07.08. - 16:32

Uniós és saját forrásból bővítette, illetve újította fel az Ökumenikus Segélyszervezet az orosházi családok átmeneti otthonát. Az intézmény évente átlagosan húsz, krízisbe került családnak nyújt ideiglenes menedéket és segítséget. Országosan négyezer hasonló férőhely van.

Csaknem 117 millió forintból újította fel és bővítette a családok orosházi átmeneti otthonát az Ökumenikus Segélyszervezet – mondta Lehel László elnök-igazgató a tegnapi átadási ünnepségen. Közölte: a beruházáshoz száztízmillió forintot uniós támogatásból, további hétmilliót pedig a segélyszervezet adománygyűjtéseiből folyósítottak. Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára leszögezte, a kormány elkötelezett abban, hogy a krízisbe került családokat segítse. Ebből a szempontból az átmeneti otthonok a legfontosabbak, mert „otthont teremtenek az otthontalanságban, esélyt az esélytelenségben. Elmondta azt is, országosan négyezer férőhelyet biztosítanak a családok számára, az átmeneti otthonok több mint felét civilszervezetek működtetik. A központi költségvetés az idén és jövőre is két és fél milliárd forinttal támogatja a fenntartásukat. Czibere Károly hangsúlyozta, a tárca régóta dolgozik együtt a segélyszervezettel, nemcsak a fejlesztések, hanem a szabályozás területén is, így közös tapasztalatokra épül a gyermekjóléti- és a jelzőrendszer Országgyűlés által hétfőn elfogadott megerősítése is.

Az államtitkár hozzátette, a kormány a szociális szférában dolgozók megbecsültségét is szeretné növelni a munkakörülmények javításával és a bérezés módosításával. Július 1-jétől 7,6 milliárd forintnyi bérkiegészítést állapítottak meg a szociális és gyermekjóléti rendszerben dolgozók számára. Ez a tavalyi tizenkét milliárdos bérpótlékkal együtt idén húsz milliárd forintot jelent, jövőre pedig 28 milliárd forint áll rendelkezésre kizárólag béremelésre. Dávid Zoltán (Fidesz-KDNP), Orosháza polgármestere megköszönte, hogy a felújítást egy helyi vállalkozó végezhette el. Megjegyezte, az épület bővítésével erősödik a szociális háló Orosházán és környékén.

A negyven főt befogadó intézmény az anyagi okokból vagy kapcsolati erőszak miatt lakhatásukat vesztett családoknak nyújt menedéket, egy évben átlagosan száz gyermek és harminc szülő számára tesz lehetővé ideiglenes, legföljebb egy plusz fél évre szóló elhelyezést. A gyermekek fejlesztésen vesznek részt, iskolán kívüli felzárkózást elősegítő és közösségi programokkal segítik őket. A szülők életvezetési, munkaerő-piaci, jogi, illetve pszichológiai tanácsadást kapnak az otthonban.
Reklám