A vidékfejlesztés legfontosabb eleme a közösségi azonosságtudat megerősítése – mondta szombaton Kövér László. Az Országgyűlés elnöke a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Cégénydányádon arról beszélt, a helyiek a megye energiáinak mozgósítására megszervezték a SzamosFeszt rendezvényt, amely az önismereten alapul és önbecsülésre sarkall.

Kövér László hangsúlyozta, hogy a negyedszázaddal ezelőtti rendszerváltoztatással Magyarország visszanyerte állami önrendelkezését, a 2011-ben elfogadott alaptörvénnyel megteremtették az állam közjogi újjáépítésének kereteit, az állampolgárság és szavazati jog kiterjesztésével pedig megerősödött a magyarság nemzeti összetartozása.
Évtizedes kényszerű kirekesztettségünk után – folytatta az Országgyűlés elnöke – teljes tagjai lettünk az európai együttműködésnek, és konok híveivé válunk annak az Európának, amely az európaiak otthona marad ,és nem válik Európán kívüli erők játékszerévé – fogalmazott. Hozzátette, 2010-ben és 2014-ben is arra kaptak megbízást a választóktól, hogy Magyarországot a nemzeti hűség és az európai hűség útján tartsák, és azon haladjanak tovább.



