Folyamatosan bővíteni kell a bevándorlókat befogadó intézmények kapacitását, mivel azok jelenleg kétszáz százalékon működnek – jelezte Végh Zsuzsanna, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal főigazgatója a Kossuth rádió 180 perc című műsorában.
A főigazgató szerint a befogadóhelyek zsúfoltsága miatt újabb megoldásokat kell találni az elhelyezésre, így a sátrak és konténerek felállítása mellett már az is előfordult, hogy egy sportcsarnokot rendeztek be ágyakkal. Tavaly a kérelmezők nagy százaléka a biztonságosnak tekintett Koszovóból érkezett, ezért az igénylések csupán tíz százalékát fogadták el. Az idén azonban – folytatta Végh Zsuzsanna – már meghatározó azoknak az aránya, akik olyan válságövezetből érkeztek, mint például Szíria. Hozzáfűzte, így nyilvánvalóan több kérelmet fognak az érintettek számára pozitívan elbírálni.



