Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb országok egyike, az illegális határátlépők száma az év végére elérheti a 150 ezret – közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter heti kormánytájékoztatóján. A kerítés költségeit firtató kérdésre a miniszter azt mondta: a kormányülésen 20-25 milliárd forint hangzott el, de ezt többen túlzónak ítélték. Jelezte, a kerítésépítés ütemtervét jövő szerdán tárgyalják meg

Átvizsgálják Simicska, Csányi és Leisztinger földtámogatásait
A tárcavezető bejelentette, hogy a kormány jövő héten átnézi a legnagyobb földbirtokosok támogatási helyzetét. Korábban a kormány közzétette a legnagyobb magyar földbirtokosok támogatási helyzetét - mondta Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtök délután 13. kormányinfón. A támogatási összegek 50 százaléka ugyanis a kedvezményezettek 1 százalékához került. Hozzátette: a kormány betekint a legnagyobb földbirtokosok vállalkozásaiba, név szerint például Csányi Sándor, Simicska Lajos vagy Leisztinger Tamás cégeibe.
A bürokráciáról
A minisztériumokból nem kaptam érdemi segítséget arról, hogy miként lehetne a leginkább csökkenteni a bürokrácia mértékét. Az OECD jelentése alapján arra lehet következtetni, hogy baj van itthon - mondta el Lázár. A bürokrácia csökkentése ráadásul érdemben növelhetné a GDP-t és munkahelyeket teremthetne. "Az a vélelmünk, hogy három hely van, ahol kifejezetten nagy a baj: az egyik az építésügy, a másik az adóeljárás, a harmadik pedig az uniós pénzek kifizetési rendszere"
"Nem szórakozásból, nem jókedvből döntöttünk a határzárról"Lázár János megerősítette a kormány döntését a szerb-magyar...
Posted by Magyar Hírlap on 2015. június 18.



