Szabálytalanságokat talált az Állami Számvevőszék a Magyar Orvosi Kamara (MOK) 2010–2012-es gazdálkodásának ellenőrzése során.
Ennek alapján a MOK csak részben alakította ki a jogszabályi előírásoknak megfelelő belső szabályozási rendszerét, s ugyan a szakmai kamara egészének vagyoni-pénzügyi helyzetére vonatkozó éves beszámolót elkészítette, a 2011. évit az országos hivatal vezetője nem terjesztette a küldöttgyűlés elé.
A számvevőszék megállapította azt is, hogy a testület a közérdekű adatok közzétételére vonatkozó kötelezettségének csak részben tett eleget, mivel 2011–12-ben a tagok nyilvántartott személyes adatait az érintettek előzetes hozzájárulása nélkül a kamara belső szervezetrendszerén kívülre is továbbították.
A dokumentum szerint a MOK a támogatásokkal való elszámolás érdekében nem alakított ki külön nyilvántartási rendszert, azokkal határidőn túl számolt el, illetve nem teljesítette a 2011. évi vonatkozó szerződésben foglaltakat. Ezen túl nem rendelkezett az elszámolásokat alátámasztó bizonylatok hiteles másolatával sem.
A szabálytalanságok miatt az ÁSZ mások mellett a köztestület elnökének is megfogalmazta javaslatait, amelyek alapján intézkedési tervet kell készíteniük.
A kamara reagálásában közölte, az ÁSZ megállapításait több ponton vitatja. Hozzátették, a továbbiakban nem kívánják kommentálni a jelentést, mindenben a vonatkozó törvények szerint, jogkövetően járnak el.



