Közös kiáltással az egészségügyért címmel tartja ma békés, politikamentes demonstrációját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK).
A megmozduláshoz csatlakozik a Magyar Rezidens Szövetség is, amely tegnap flashmob akcióval hívta fel a figyelmet, s – ahogy írták – fokozták a közvélemény érdeklődését. A rezidensek négy helyszínen: a fővárosban, Szegeden, Pécsett és Debrecenben tartották meg akciójukat, ahol úgynevezett „hálapénz bankókat” osztogattak, jelezve a többi közt azt is, hogy a paraszolvencia jelenléte a rendszerben mára tarthatatlanná vált számukra.



